Sıkça Sorulan Sorular

DOZ Kimdir ne Nasıl Beraber Çalışabiliriz?

DOZ Türkiye'de tescilli kurumsal bir şirket olup, tamamen Türkiye Cumhuriyeti yasası ile düzenlenmiştir. Adı ve logosunda belirtildiği gibi DOZ veya DOZtrading, müşterilerinin bir ülkeden diğerine ürün ithalatı veya ihracatı yapmalarına yardımcı olan bir tedarik kurumdur. DOZ ürün ve hizmetlerine ilgi duyan bir işletme iseniz şayet online bir müşteri hesap açmanız yeterli olmaktadır.

Neden DOZ ile çalışalım?

Günümüz piyasa koşullarında, tüketici istek ve ihtiyaçları farklılaşmış, iletişim ve lojistik altyapısı giderek güçlenmiştir. Aynı şekilde Türk firmaları için iç piyasadaki rekabet ortamı, uluslararası pazarlara taşınmış ve rekabet şartları daha da zorlaşmıştır.

Küresel rekabet koşullarının etkileri, sermaye ve bilgi birikimiyle kurumsallaşma sürecini tamamlamış büyük firmalardan ziyade, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde ekonomilerin belkemiği konumunda olan küçük ve orta ölçekli firmalar üzerinde daha yıkıcı olmaktadır.

Türk Ekonomisi’nin kalkınmasında ve Türkiye’nin gelir dağılımında kilit rol üstlenen küçük ve orta ölçekli firmaların rekabet gücünü artıracak vizyon ve stratejiler günümüzde önem kazanmıştır.

DOZ Dış Ticaret Ltd. bu noktada, firmaların Dış Ticaret, Lojistik, Gümrükleme, Teşvikler gibi birçok alanda çözüm ortaklarına bilgi birikimini ve tecrübelerini aktarmasının yanında, söz konusu firmalara düşük maliyetli hammadde ve girdi tedarik ederek rekabet gücünü artırmaktadır.

Ürünleri nasıl sipariş edebilirim? Siparişimi hangi depodan gönderildiğini nasıl bilebilirim?

Tüm ürünler online ve sipariş vermeye hazır. DOZ Türkiye, Çin, ABD, AB'de depoları mevcuttur. Sipariş vermeden önce, siparişinizin hangi ambarın göndereceği hakkında toptan ekibimize danışabilirsiniz. Ayrıca Kargolama Hava Taşımacılığı veya Deniz Nakliye seçeneğini görürseniz, bu ödeme sırasında denizaşırı yerine getirileceği anlamına gelir. Ama eğer Kara Taşımacılığı görürseniz, kendi ülkenizde yerine getirileceği anlamına gelir.

DOZ'un yurtdışı depolarından birinden ürünler sipariş ettiğimde ithalatçı olur muyum? Neyi bilmek zorundayım?

Evet, yurtdışı depolarımızdan birinden ürünler sipariş etmek sizi bir ithalatçı yapar. İşletmenizin çoğu durumda içe aktarma için bir lisansa gerek duymayabilir, ancak bir ülkeden diğerine ürünleri içe aktarma işleminden hala siz sorumlusunuz. İki ülke arasındaki sevkıyatın daha karmaşık olduğunun farkında olmalısınız. Ne kadar nakliye programı belli görünüyorsa da bazen gecikmeler olabilir. Ayrıca Gümrük aynı şekilde, bazen aniden kurallar ve politikalar değişebilir ve bu da gecikmelere neden olabilir. Doztrading olarak, nakliye şirketleri veya gümrük gecikmeleri üzerinde kontrolümüz yok.

Nakliye nasıl çalışır?

DOZtrading'in kullandığı çeşitli nakliye yöntemleri vardır, en yaygın olanlar kara taşımacılığı ve hava taşımacılığı olarak adlandırılır, ancak deniz veya demiryolu taşımacılığı da vardır. Çoğunlukla sistemimiz, siparişiniz sırasında siparişiniz için hangi seçeneklerin bulunduğuna göre size tavsiyede bulunacaktır. Ama yine de sipariş gönderiminizle ilgili soru sormaktan veya tavsiyede bulunmanızdan memnuniyet duyarız.

Kendi Kargo hesabımı kullanabilir miyim?

Gönderim hesaplarımız iyi indirimli fiyatlara sahiptir, ancak isterseniz, kargo hesabınızı kullanmaya davetlisiniz. Sipariş verirken bize bu konuda bilgi vermeniz ve bize kargo hesabı bilgilerinizi sağlamanız yeterlidir.

Siparişim kargo sırasında hasar görürse ne olur?

Ürünleri üretecek ağır kutular kullanıyoruz, ancak bazen nakliye şirketleri, ürünleri taşıdıkları zamanki kadar nazik değiller. DOZtrading, bu tür hasarlardan sorumlu değildir, çünkü işimiz kargo olmayan ürünler üretmektedir. Ürününüz için bir sigorta almanızı veya doğrudan nakliye şirketinizle sorunu çözmenizi öneririz.

Paketlerim veya ürünlerim eksikse ne olur?

Bu nadir ve talihsiz bir durumdur, bu süreçte mutlaka biraz sakinleşmeye ve sabra ihtiyacımız var, çünkü ajanınız size karşı değilken yanınızdayız, bir cevap bulmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. En azından böyle bir şey oldu, ofisimiz için kanıt ve açıklama resimleri ile eksik olanı ayrıntılı olarak bildirmelisiniz. Sizin için araştıracağız ve ilk başta nerede olduğunu bulacağız, eğer bulamadığımız takdirde iki seçeneğimiz olacak.

Ürünler gönderilirse ve gümrük veya nakliye sırasında bir şey olsaydı, o zaman demektir; Gümrük veya nakliye şirketleri üzerinde hiçbir gücü yoktur, Açıkça hesap veremez! Kayıp sigortanız veya nakliye şirketinizin iş sigortası tarafından karşılanmalıdır.

Ancak, yerine getirme sırasında bir şey olsaydı, ağırlıkları ve belgeleri kontrol ederek, size memnuniyetle ya da eksik olan öğeleri veya paketleri memnuniyetle göndereceğimizi doğruladık.

Nasıl ödeme yapılır veya para iadesi yapılır?

DOZtrading.com tüm önemli kartları kabul eder ve ayrıca tüm siparişinizde% 1 indirim için banka mevduatı sunarız (Banka Havalesi Depozitini% 1 İndirim!).

Bazı durumlarda siparişiniz yerine getirilemez ve iptal edilemezse, paranızı kartınıza geri iade ederiz. Bunun farkında olmalıyız, hatta paramızı iade etsek bile, banka hesabınızda görünmesi 1-3 iş günü sürer.